Aktualność z Kwiecień 21, 2017

XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

By |2017-04-21T09:18:58+00:00Kwiecień 21st, 2017|2017r., Aktualności 2016/2017, Konkursy, Kwiecień|0 Comments

5 kwietnia 2017 roku Tomasz Robaszewski z klasy I TI 1 uczestniczył w finale XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Zmagania odbywały się w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34.

Tomasz Robaszewski oraz dwie uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie zakwalifikowali się do etapu finałowego w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 marca 2017 roku. Do Poznania udali się w towarzystwie Miejskiego Rzecznika  Konsumentów w Lesznie, pana Adama Pietrzykowskiego oraz nauczyciela – opiekuna z naszej szkoły, pani Marii Lajszner.

Reprezentantom szkół ponadgimnazjalnych z Leszna nie udało się zdobyć miejsc nagradzanych, ale organizatorzy olimpiady bardzo wysoko ocenili wiedzę konsumencką wszystkich uczestników. Podkreślano, że każdy z nich może propagować wiedzę konsumencką wśród konsumentów i  wspierać instytucje powołane do realizacji tego celu.

Podczas oczekiwania na wyniki uczestnicy zjedli smaczny obiad,  zwiedzili Wzgórze św. Wojciecha,  a po powrocie z krótkiej wycieczki otrzymali upominki.

Tomka, ale także innych uczniów naszej szkoły zachęcamy, aby rozpoczęli  przygotowania do XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.

 

 

Facebook