17 i 19 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 3TR wraz z Panią Natalią Skopińską-Płaczek
pracowali nad wyjątkowym projektem artystycznym – na ścianie budynku szkolnego powstał mural
inspirowany Vincentem von Goghiem. Efekt pracy zdobi przestrzeń ZSET.
Projekt został stworzony w wyniku konkursu przeprowadzonego w klasie 3 TR, a wersja
ostateczna powstała na bazie dwóch propozycji. Ich autorki to: Maja Klimowicz, Julia Smoczyk,
Natalia Ambroż, Anna Spławska oraz Maja Matejewska. Koordynacją prac zajęły się: Agata
Siepańska i Maria Królikowska.
Tworzenie muralu było nie tylko okazją do rozwijania kreatywności i zdolności artystycznych,
ale także do nauki współpracy, zaangażowania oraz wspólnego dążenia do wyznaczonego celu. Każdy
uczestnik wniósł swój wkład w powstanie dzieła, które na długo pozostanie częścią naszej szkoły.
Dzięki pomysłowości, wytrwałości i wspólnej pracy uczniów powstał mural, który będzie cieszył całą
społeczność szkolną oraz przypominał o tym, jak wiele można osiągnąć, działając razem.
Mural został stworzony dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu 2025.

ZSET Leszno | tel. 65 520-59-05



















