Aktualności 2025/2026

Aktualne wydarzenia

Nowy mural

17 i 19 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 3TR wraz z Panią Natalią Skopińską-Płaczek pracowali nad wyjątkowym projektem artystycznym – na ścianie budynku szkolnego powstał mural inspirowany Vincentem von Goghiem. Efekt pracy zdobi przestrzeń ZSET. Projekt został stworzony w wyniku konkursu przeprowadzonego w klasie 3 TR, a wersja ostateczna powstała na bazie dwóch propozycji. Ich autorki to: Maja Klimowicz, Julia Smoczyk, Natalia Ambroż, Anna Spławska oraz Maja Matejewska. Koordynacją prac zajęły się: Agata Siepańska i Maria Królikowska. Tworzenie muralu było nie tylko okazją do rozwijania kreatywności i zdolności artystycznych, ale także do nauki współpracy, zaangażowania oraz wspólnego dążenia do wyznaczonego celu. Każdy uczestnik wniósł swój wkład w powstanie dzieła, które na długo pozostanie częścią naszej szkoły. Dzięki pomysłowości, wytrwałości [...]

By |2026-06-24T11:07:40+00:0024 czerwca, 2026|Aktualności 2025/2026, Zabezpieczenie|0 komentarzy

Sekrety spektaklu „Sekret”

Społeczność PaT zawitała do Leszna z kolejna ciekawą inicjatywą przygotowania spektaklu „SEKRET”, który podejmował temat uzależnień i trudności, z jakimi mierzy się współczesne społeczeństwo (narkotyki, hejt, brak komunikacji, znaczenie dóbr materialnych, samotność). Próby do premiery trwały raptem 5 dni, a aktorami byli uczniowie leszczyńskich szkół. Naszą reprezentowała Ania Poślednik z klasy 3 TR, która przeszła casting i z powodzeniem zadebiutowała na scenie. Spektakl został wystawiony 12 czerwca i klasa 2 TI miała okazję ocenić rozmach tego projektu, który kontynuowany był także następnego dnia na leszczyńskim Rynku.

By |2026-06-24T11:03:00+00:0024 czerwca, 2026|Aktualności 2025/2026, Zabezpieczenie|0 komentarzy

Sukces w XVII edycji konkursu „Pomysł na biznes”

12 czerwca 2026 roku odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVII edycję konkursu „Pomysł na biznes”, podczas której ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu. Z dumą informujemy, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki: II miejsce zajął Adam Gołębiowski, natomiast III miejsce - Tobiasz Szerszeń i Maksymilian Mosiądz. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Sendziak i Agata Siepańska,  Natalia Banaszkiewicz,  Maksymilian Woźniczak,  Lena Wojciechowicz i Sandra Chodziak,  Tomek Jaworski i Antoni Kubicki. Konkurs „Pomysł na biznes” organizowany jest przez Leszczyńskie Centrum Biznesu. Stanowi on doskonałą przestrzeń do odkrywania młodych talentów i zachęca uczniów do twórczego myślenia o swojej przyszłości zawodowej. Opiekunem konkursu w naszej szkole była Pani Jolanta Szumna, która wspierała uczniów w przygotowaniu projektów. Serdecznie [...]

Konkurs Gamer CV – kariera zaczyna się tu. Zasady i cel misji

A gdyby potraktować wejście na rynek pracy jak misję w grze RPG?  Gamer CV - konkurs organizowany przez Serwis Pracy GoWork.pl - pozwala spojrzeć na rozwój kariery właśnie w taki sposób. Odkryj swoje mocne strony na rynku pracy tak, jak odkrywasz skille bohatera RPG. Jakie są zasady konkursu? Konkurs Gamer CV - wejście na rynek pracy to przygoda Gamer CV to konkurs, który pokazuje, że umiejętności rozwijane podczas grania mają prawdziwą wartość i to poza światem wirtualnym. W tej rekrutacyjnej rozgrywce każdy uczestnik tworzy profil swojego zawodowego bohatera, odkrywając kompetencje niczym cechy postaci RPG. Teamwork, szybkie podejmowanie decyzji czy kreatywność? To skille, które mogą zaprocentować także w karierze. Czas rozpocząć nową misję i sprawdzić zasady gry. To także okazja, [...]

Uczniowie ZSET w Lesznie nagrodzeni podczas uroczystej gali laureatów konkursów

3 czerwca 2026 roku w Górze odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych w roku szkolnym 2025/2026 połączone z wręczeniem nagród laureatom i wyróżnionym uczestnikom. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Elektroniczno- Telekomunikacyjnych w Lesznie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Adam Szczerbal z klasy 1 TIP zajął I miejsce oraz zdobył tytuł laureata w XIV Górowskim Międzypowiatowym Przedmaturalnym Konkursie Matematycznym „MATGûRA” w kategorii I na poziomie podstawowym. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i pozwala sprawdzić umiejętności matematyczne oraz przygotowanie do egzaminu maturalnego. Sandra Chodziak z klasy 4 TIP zajęła I miejsce oraz zdobyła tytuł laureata w Ogólnopolskim Górowskim Konkursie Informatycznym online. Sukces ten potwierdza zarówno jej wiedzę informatyczną, jak i świadomość zagrożeń [...]

By |2026-06-10T18:55:23+00:0010 czerwca, 2026|Aktualności 2025/2026, Zabezpieczenie|0 komentarzy

Warsztaty kreatywności LEGO

28 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kreatywności z klockami LEGO, które odbyły się w murach Wyższej Szkoły Zarządzania i Psychologii w Poznaniu pod okiem Prof. WSZiP dr. Bartłomieja Jurasa. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania wyobraźni oraz wspólnej zabawy w inspirującym miejscu. Warsztaty pokazały, że nauka poprzez zabawę może być niezwykle interesująca i inspirująca. Uczniowie wrócili pełni pozytywnych wrażeń oraz nowych pomysłów. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w tak ciekawym wydarzeniu.  

Egzaminy maturalne

4 maja 2026 roku rozpoczęły się egzaminy maturalne. Przystępuje do nich 107 uczniów klas piątych ZSET. To wydarzenie niesie ze sobą wiele emocji zarówno dla zdających, jak i dla rodziców oraz kadry pedagogicznej. Wszystkim zdającym życzymy wysokich wyników, by stały się przepustką na wymarzone studia. Trzymamy kciuki.

ŻONKILE 2026

19 kwietnia 2026 roku minęły 83 lata od wybuchu powstania w getcie warszawskim. Od wielu lat nasza szkoła włącza się w akcję ŻONKILE, by upamiętnić bohaterów tego wydarzenia. Na jego pamiątkę, dzięki uczennicom klasy 1 TR, przed szkołą „zakwitły” żonkile – symbol powstania. Uczniowie oglądali też filmy przygotowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Łączy nas pamięć!

Pożegnanie ze szkołą

24 kwietnia 2026 roku 107 uczniów klas piątych pożegnało się z ZSET. Z rąk wychowawców i dyrektora szkoły Pana Roberta Syca odebrali świadectwa ukończenia technikum. Były też nagrody, podziękowania, mnóstwo wzruszeń i niespodzianek. Uroczystość odbyła się w przepięknej auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie. Bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz Pracownikom SP nr 1 za pomoc w organizacji uroczystości i przyjazną atmosferę. Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach oraz powodzenia na kolejnym etapie życia. Wszystkiego dobrego. Trzymamy za Was kciuki.

By |2026-04-27T21:26:53+00:0027 kwietnia, 2026|Aktualności 2025/2026, Zabezpieczenie|0 komentarzy
Przejdź do góry