Aktualność z Styczeń 13, 2020

Wizyta w stolicy

By |2020-01-13T16:16:34+00:00Styczeń 13th, 2020|Aktualności 2019/2020, Zabezpieczenie|0 Comments

16 grudnia 2019 r. Natalia, Zuzia, Marcin i Jacek, uczniowie naszej szkoły, udali się do Warszawy na zaproszenie posła Grzegorza Rusieckiego. Organizacją wyjazdu z ramienia Pana posła był Dyrektor Biura Poselskiego Pan Patryk Józefowicz. Zwiedzanie budynków sejmowych odbywało się pod opieką pracownika Kancelarii Sejmu. Po odprawie bezpieczeństwa uczestnicy wycieczki przeszli korytarzami podziemnymi do sali sejmowej, wysłuchali historii parlamentu oraz zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania współczesnego parlamentu.

Następnie odwiedzili szczególne miejsca, w których z politykami spotykają się dziennikarze i fotoreporterzy, Senat, kaplicę Jana Pawła II oraz oglądali tablice pamiątkowe.

Podczas wizyty mieli przyjemność spotkać naszą noblistkę Olgę Tokarczuk.

W godzinach południowych spacerowali przed Grobem Nieznanego Żołnierza i Nowym Światem dotarli na plac Zamkowy. Wieczorne iluminacje oraz kiermasz świąteczny podkreślały ważność i piękno naszej stolicy.

Facebook