Aktualność z Kwiecień 30, 2019

Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

By |2019-04-30T16:55:50+00:00Kwiecień 30th, 2019|2019r., Aktualności 2018/2019, Kwiecień, Zabezpieczenie|0 Comments

Tomasz Robaszewski z klasy III TI 1 zajął 11 miejsce w finale XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej. Odbył się on 11 kwietnia 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.
W finale konkursu wzięło udział 48 osób, wśród których było troje reprezentantów Leszna, wyłonionych w wyniku eliminacji powiatowych przeprowadzonych 15 marca 2019 roku. Leszczyńscy reprezentanci zajęli zespołowo III miejsce. Tak wysoka lokata wynika z zajęcia 5 miejsca przez uczennicę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie i 11 miejsca przez Tomasza Robaszewskiego. Leszczyńskim uczniom towarzyszyli: Miejski Rzecznik Konsumentów w Lesznie pan Adam Pietrzykowski oraz nauczyciel – opiekun, pani Maria Lajszner.
Organizatorzy bardzo wysoko ocenili wiedzę konsumencką wszystkich uczestników olimpiady. Stwierdzono, że każdy z nich może propagować wiedzę konsumencką wśród konsumentów i wspierać instytucje powołane do realizacji tego celu.
Tomkowi serdecznie gratulujemy i zachęcamy, aby rozpoczął przygotowania do kolejnej edycji konkursu.

Facebook