Aktualność z Grudzień 10, 2017

Warsztaty fotograficzne

By |2017-12-10T18:47:30+00:00Grudzień 10th, 2017|2017r., Aktualności 2017/2018, Grudzień|0 Comments

Zdjęcie Marceliny Żurek z klasy III TOR zostało uznane za najlepsze przez fotografa przyrody Grzegorza Bobrowicza.

            4 grudnia 2017 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyły się warsztaty fotograficzne, które poprowadził Grzegorz Bobrowicz zajmujący się fotografowaniem natury. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu uczestnicy warsztatów udali się do parku. W nieciekawej grudniowej naturze zaistniało słońce, a młodzi fotografowie znaleźli „to coś” i wykazali się niesamowitą intuicją oraz umiejętnościami. Przegląd wykonanych podczas jednej tylko godziny był prawdziwą ucztą.

            Naszą szkołę reprezentowało sześcioro fotografów: Natalia Cieślak i Joanna Glapka (I TOR), Kacper Merta i Mikołaj Tutucki (I TI 1) oraz Olga Szóstak i Marcelina Żurek (III TOR). Bezsprzecznie najlepszą wśród 34 uczestników z 5 szkół okazała się Marcelina Żurek, której zdjęcie najwyżej ocenił zawodowy fotograf. W nagrodę Marcelina otrzymała kamerę QUARZ produkcji ZSRR z roku 1980. Przekazała ją na rzecz szkoły. Już wkrótce zabytkowy eksponat będzie można podziwiać w sali nr 30.

            Marcelinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Szkolnym koordynatorem współpracy z Filmoteką Szkolną jest Pani Alina Kalitka, która utrwaliła młodych fotografów podczas pracy.

Facebook