Uwolnij książkę w bibliotece szkolnej

Uwolnij książkę w bibliotece szkolnej

By |2024-06-20T17:12:14+00:007 maja, 2024|Aktualności 2023/2024, Zabezpieczenie|0 komentarzy

W ramach bookcrossingu biblioteka ZSET oferuje publikacje o różnorodnej tematyce. Można je zabrać na stałe lub przeczytać i zwrócić albo przekazać dalej. Zachęcamy do przynoszenia swoich książek, które na półce w domu wydają się niepotrzebne, a mogą jeszcze ucieszyć niejednego czytelnika. Szkoły podstawowe, z którymi współpracujemy, wyraziły chęć otrzymania książek, dlatego można przynosić publikacje także dla tej grupy wiekowej. Sprawicie radość młodszym koleżankom i kolegom, a sami zyskacie więcej miejsca i porządek w swoich pokojach. 

Bookcrossing (= wymiana książek, książkokrążenie, książka w podróży), to ogólnoświatowa idea bezpłatnego przekazywania książek z rąk do rąk poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, takich jak np.: dworce kolejowe, okolice przystanków autobusowych, uliczne chodniki, szpitale, urzędy itp. Książki umieszcza się najczęściej w specjalnie utworzonych w tym celu regałach, półkach, stolikach, szafkach, gablotach. Inicjatorem bookcrossingu był nie kto inny, jak programista komputerowy Ron Hornbaker. 

Inauguracja bookcrossingu w naszej szkole przypada na XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony od 8 do 15 maja 2024 r., a organizowany co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Hasło tegorocznej edycji to Biblioteka – miejsce na czasie. 

Wszystkim miłośnikom druku, szczególnie tego tradycyjnego, pachnącego farbą drukarską i kojarzącego się z szelestem przewracanych stron, życzymy wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Przejdź do góry