Aktualność z Październik 29, 2019

Uroczystość pasowania pierwszoklasistów

By |2019-10-29T20:20:46+00:00Październik 29th, 2019|Aktualności 2019/2020, Zabezpieczenie|0 Comments

14 października to Dzień Edukacji Narodowej i wtedy, już tradycyjnie, odbywa się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów ZSET. Tegoroczni pierwszoklasiści, ich rodzice, wychowawcy i zaproszeni goście uczestniczyli  w uroczystości w murach leszczyńskiej jednostki wojskowej. Galę prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Zuzanna Hyżyk i Marcin Nowak, a pasowania dokonał dyrektor szkoły Robert Syc.

Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie, podczas którego uczniowie głośno przysięgali: „…wytrwale zdobywać wiedzę i kwalifikacje zawodowe, dbać o dobre imię i honor Szkoły, przestrzegać Jej regulaminów, uczyć się szacunku i tolerancji w stosunku do innych ludzi oraz być uczciwym uczniem Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych…”. Po ślubowaniu Maja Woś (I TRP) wyrecytowała wiersz Tadeusza Różewicza „Odnaleźć samego siebie”, a w imieniu pasowanych zabrał głos Alan Ragankiewicz (I TET), który podziękował za przyjęcie do grona uczniów i złożył nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnił szkolny zespół muzyczny „TABOR E.T.”.

Facebook