Aktualność z Maj 18, 2017

Tworzyliśmy królewskie kostiumy

By |2017-05-19T08:04:20+00:00Maj 18th, 2017|2017r., Aktualności 2016/2017, Maj|0 Comments

W 12 maja 2017 r. klasa II TOR, pod opieką Barbary Napieralskiej, miała okazję uczestniczyć w Galerii Ratusz w kilkugodzinnych warsztatach plastycznych pod hasłem „Architektura kostiumu – Król”. Zajęcia prowadzili: prof. Ireneusz Domagała i asystentka Izabella Rybacka z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu: „Artysta obecny. Oglądamy, rozmawiamy i działamy w Lesznie”. Jest to program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: KULTURA DOSTĘPNA.

Warsztaty rozpoczęły się przybliżeniem  zagadnień projektowania kostiumu: formy, proporcji, materiału, technik wykonawczych. Prowadzący zwrócili uwagę na to, że inspiracją mogą być niekonwencjonalne materiały, czego przykładem były prezentowane prace studentów.

Zadaniem uczestników było stworzenie kostiumów dla postaci króla Stanisława Leszczyńskiego oraz jego córki Marii Leszczyńskiej (żony króla Francji Ludwika XV). Powstałe kreacje pokazane będą w trakcie najbliższej Nocy Muzeów 20 maja 2017r.

 

Facebook