15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie odbyły się eliminacje XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Okazały się one szczęśliwe dla Tomasza Robaszewskiego z klasy II TI 1, który zajął III miejsce, a tym samym zakwalifikował  się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku w Poznaniu. Tomasz został także uhonorowany dyplomem okolicznościowym oraz nagrodą rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Miasta Leszna,

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów, którzy musieli wykazać się w teście pisemnym znajomością przepisów prawa konsumenckiego. Zainteresowanie konkursem świadczy, że prawa konsumentów nie są młodzieży obce, co w przyszłości pozwoli propagować wiedzę konsumencką.

Honorowym patronem konkursu był Prezydent Miasta Leszna, a organizatorem Miejski Rzecznik Konsumentów w Lesznie we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Leszna oraz leszczyńską Delegaturą Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Poznaniu.

Warto przypomnieć, że przed rokiem Tomasz Robaszewski wygrał eliminacje i brał udział w konkursie wojewódzkim.

Tomkowi gratulujemy i życzymy wygrania XIV Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.