28 października 2016 roku nasza szkoła zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Jadwigą Mendyką. Wydarzenie odbyło się w Galerii Lochy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie.  Zaproszeni goście, m. in. uczniowie leszczyńskich szkół średnich, mieli okazję zobaczyć specjalnie na tę okazję przygotowany program poetycko – muzyczny oraz posłuchać wystąpień uczniów, którzy opowiadali o tym, jak pracowali nad wydaniem tomików poetki.

 

Jadwiga Mendyka jest mieszkanką Rydzyny, pedagogiem, aktywnie działa w organizacjach społecznych i kulturalnych. Jest autorką dwóch tomików wierszy: „Życie z uśmiechem. Wybór przypadkowy” oraz „Upływający czas. Wybór nieprzypadkowy”. Zespół Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie jest wydawcą obydwóch tomików wierszy.

Twórcami oprawy plastycznej obu tomików są uczniowie klas TOR. Zdobywając doświadczenia w swoim przyszłym zawodzie, zaprojektowali okładki oraz ilustracje zamieszczone w książkach, opracowali grafikę i przygotowali tomiki do druku. Pomysłodawcą współpracy uczniów z poetką był prezes Klastra Poligraficzno-Reklamowego w Lesznie – pan Cezary Główka – jednocześnie nauczyciel przedmiotów zawodowych poligraficznych w naszej szkole. Opieką merytoryczną objęła projekt również pani Barbara Napieralska – nauczycielka, która pracuje z uczniami nad tworzeniem reklam. Druk zasponsorowała firma Konica Minolta.

Podczas spotkania o pracy nad wydaniem tomików opowiadali: nauczyciel pan Cezary Główka oraz uczniowie klasy IV TOR: Magdalena Migdałek, Dominika Pawłowska oraz Bartosz Kamiński. Wiersze poetki prezentowały uczennice: Agnieszka Hanyż, Angelika Roszkowiak i Zuzanna Mika (IV TOR). Jeden z utworów poetyckich zaśpiewała przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego Natalia Spiler (II TI1). Muzykę do wiersza skomponował pan Adam Konieczny, nauczyciel ZSET i opiekun szkolnego zespołu muzycznego. Spotkanie poprowadziła Julia Radoń (III TOR).

Spotkanie autorskie zorganizowali nauczyciele: pani Anna Roszak i pan Cezary Główka.