Wizyta młodzieży Ekonomika w schronisku dla koni „Tara” w Piskorzynie oraz w przytulisku dla psów w Śmiglu 20 marca 2018 roku po raz kolejny pokazała, że wolontariat na rzecz zwierząt ma wartość ponadczasową i bezcenną… Zmieniają się mody, trendy, style nauczania,… ale kształtowanie u młodych ludzi wrażliwości na krzywdę i cierpienie naszych braci mniejszych oraz szacunku do istot żywych było, jest i będzie najlepszą i najpiękniejszą formą wychowania młodzieży.

Akcja „Zwierzopak – paczka radości dla zwierzęcej społeczności” trwała kilka miesięcy –  młodzież zbierała karmę, smakołyczki oraz akcesoria potrzebne do tego, by zapewnić zwierzakom zdrowy, komfortowy i szczęśliwy byt. Ku naszej uciesze akcja stała się inicjatywą o wymiarze międzyszkolnym ponieważ zaangażowali się w nią ochoczo uczniowie Ekonomika, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych (pod nadzorem Pani Blanki Florczak-Witke J) oraz Szkoły Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych.

Efekty przerosły nasze oczekiwania – oto, co udało się zebrać dzięki hojności i szczodrości naszej młodzieży:

77 kg suchej karmy dla psów,

7,5 kg suchej karmy dla kotów,

15 kg mokrej karmy dla kotów,

2,5 kg smakołyków dla piesków,

2,3 kg smakołyków dla kotków,

oraz koce i lizawki dla koni.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję i dorzucili swoją cegiełkę dobra i życzliwości. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Blanki Florczak-Witke, która dzięki zaangażowaniu i sile motywacji zebrała z młodzieżą Kolejówki największą ilość karmy. Dziękujemy uczniom Zespołu Szkół Elektroniczno-Komunikacyjnych za serce i hojny gest!;) Uczniowie Ekonomika osobiście zawieźli dary, korzystając z cudownej sposobności odwiedzenia schronisk i spotkania z wyjątkowymi osobami prowadzącymi te placówki. Widząc radość i podekscytowanie na twarzach naszych uczniów, słuchając opowieści Scarlett, wspaniałej kobiety o aksamitnym głosie i wielkim sercu, które mieści w sobie nieskończone pokłady miłości do zwierząt,… tuląc wylegujące się na sianie beztroskie psy … i konie… przyjazne człowiekowi i wdzięczne za ocalenie życia…  miałyśmy przekonanie, że konfrontacje młodzieży z cudem natury i cudem ludzkiej dobroci pozostaną dla nich najważniejszą życiową lekcją…

Organizatorki akcji – Karolina Bogusz i Agnieszka Rusin