Powtórka przed egzaminem zawodowym

Powtórka przed egzaminem zawodowym

By |2024-06-02T15:57:10+00:002 czerwca, 2024|Aktualności 2023/2024, Zabezpieczenie|0 komentarzy

23 maja 2024 roku uczniowie klasy 3 TR mieli okazję zapoznania się z procesami poligraficznymi i introligatorskimi w nowoczesnej drukarni internetowej Chroma w Żarach. To bardzo ważne, żeby przed egzaminem zawodowym móc zobaczyć, jak w rzeczywistości przebiegają te procesy oraz maszyny i urządzenia do ich wykonania w drukarni przemysłowej. Odwiedziliśmy przedsiębiorstwo, które posiada znaczący segment rynku druku internetowego (web-to-print) w Polsce.

Możemy już mówić o stałym partnerstwie szkoły z tym przedsiębiorstwem. To była już druga wizyta uczniów technikum reklamy w Żarach. Poprzednia odbyła się w ubiegłym roku krótko przed egzaminem zawodowym poprzedniego rocznika. Chroma była też gościem szkoły podczas dni otwartych ZSET, prezentując swoje produkty i organizację firmy. To partnerstwo daje możliwość lepszego przygotowania uczniów do egzaminów zawodowych przez rzeczywisty kontakt z procesami produkcyjnymi oraz możliwość wykorzystania materiałów dydaktyczny pozyskanych od tego partnera.

Warte podkreślenia jest wzorowe zachowanie uczniów podczas przejścia przez hale produkcyjne w pobliżu pracujących maszyn drukarskich i introligatorskich, gdzie nieprzerwanie odbywała się produkcja, a wózki widłowe dostarczały do maszyn papier do druku oraz odbierały półprodukty i wyroby gotowe.

Dziękujemy za tę dojrzałą postawę.

 

Przejdź do góry