14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy III TI 2 uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka angielskiego, której motywem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia oraz ich rola i znaczenie w dzisiejszym świecie. Gościli na zajęciach wyjątkowe osoby – członków sekcji angielskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie. Spotkanie dwóch pokoleń i… wydawałoby się dwóch światów, okazało się inspirującym i twórczym spotkaniem ludzi, których łączy radość i ciekawość życia oraz pasja do nauki języka obcego.

Było kreatywnie, zabawnie, z wyobraźnią i nutką dobrego humoru… Uczniowie mieli do wykonania szereg zadań i wyzwań językowych, prezentowali siebie, poszerzali słownictwo dotyczące zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych oraz dzielili się refleksjami oraz wspomnieniami z przeżywania świąt. Na koniec opracowano przepisy na szczęśliwe, bezstresowe i udane święta. Swoje pomysły poszczególne grupy dumnie zaprezentowały na forum. Wszyscy podeszli do zadań z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem – różnica wieku nie stanowiła żadnej bariery… Uczniowie bardzo szybko nawiązali nić porozumienia i wspaniale odnaleźli się w swoich rolach.

Niepostrzeżenie lekcja języka angielskiego stała się lekcją prawdy… o człowieku, relacjach międzyludzkich i wzajemności. Magia świąt udzieliła się wszystkim uczestnikom, a wspólne biesiadowanie przy świątecznym stole zrodziło cudowny refleksyjny nastrój.

Dziękuję uczniom klasy III TI 2 B za kulturę bycia i dobrą energię.

Karolina Bogusz