20 kwietnia 2018 roku w leszczyńskim Ratuszu odbył się finał XII edycji konkursu

„MATEMATYKA W ZASTOSOWANIACH”.  Celem konkursu jest kształtowanie umiejętności stosowania  matematyki jako narzędzia do rozwiązywania problemów praktycznych oraz kształtowanie umiejętności tworzenia rozmaitych strategii rozwiązywania zadań w niestandardowych  sytuacjach. Takie  umiejętności mogą się przydać w wielu życiowych sytuacjach, a nie tylko na egzaminie.

Do tegorocznych eliminacji szkolnych przystąpiło 189 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych Leszna, Kościana, Wolsztyna, Rawicza, Jutrosina i Góry. Byli wśród nich nasi uczniowie: Oskar Bela, Sebastian Marcinkowski i Adrian Sworowski z klasy III TI2 oraz Daniel Klemczak z klasy IV TI2, który zdobył największą liczbę punktów i był o krok od awansu do finału.

Zwycięzcą tegorocznego finału został uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie Dawid Makałowski.

Gratulujemy zwycięzcy, mając jednocześnie nadzieję, że w kolejnych latach wśród laureatów konkursu znajdzie się uczeń naszej szkoły.

Organizatorem konkursu jest III LO w Lesznie, a jednym ze współorganizatorów jest pani  Magdalena Martynów, nauczycielka matematyki w naszej szkole.