9 listopada 2016 r. obchodzono w Lesznie XXXIX Międzynarodowy Listopad Poetycki. Z tej okazji do naszego miasta przyjechali poeci zarówno z kraju, jak i z zagranicy, by promować współczesną poezję oraz swoją twórczość. W ramach obchodów Międzynarodowego Listopada Poetyckiego ZSET odwiedziła leszczyńska poetka Krystyna Grys.

Krystyna Grys urodziła się i mieszka w Lesznie. Jest autorką wierszy lirycznych, fraszek i limeryków, pisze dla dorosłych i dzieci. Na szczególna uwagę zasługują jej wiersze poświęcone Lesznu. Jest członkinią Związku Literatów Polskich. Laureatką wielu nagród literackich i wyróżnień przyznawanych za zasługi dla polskiej kultury.

W lekcjach poetyckich z udziałem naszego gościa  wzięły udział dwie klasy: I TOR oraz IV TTI. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wybranych wierszy poetki oraz historii związanych z ich powstaniem. Krystyna Grys opowiadała, że inspiracje do pisania swoich utworów czerpie z życia. Jest typem twórcy, który by o czymś napisać, musi to najpierw przeżyć.

Spotkania przebiegły w miłej atmosferze i z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.