Aktualność z Luty 22, 2018

Kształcenie zawodowe w TOR poza murami szkoły

By |2018-02-22T20:54:48+00:00Luty 22nd, 2018|2018r., Aktualności 2017/2018, Luty|0 Comments

Współpraca naszej szkoły z przedsiębiorstwami klastra poligraficznego wkroczyła z początkiem roku szkolnego 2017/18 w kolejną fazę. Stało się to możliwe dzięki firmie Werner Kenkel,  największemu i najnowocześniejszemu przedsiębiorstwu tej branży.

Podczas wakacji opracowaliśmy, z szefami działów produkcyjnych i działu kadr Werner Kenkel, cykl siedmiu jednodniowych staży dla uczniów klasy III TOR w najistotniejszych węzłach łańcucha technologicznego w tym przedsiębiorstwie. To nowatorskie przedsięwzięcie wprowadziło na wyższy poziom kształcenie zawodowe w kierunku technik organizacji reklamy. Młodzież w 2-3 osobowych zespołach spędza cały dzień w konkretnym miejscu pracy, poznając specyfikę tego stanowiska. W ciągu roku uczeń poznaje 10 węzłów łańcucha powstawania produktu – od projektu i przygotowania produkcji, przez druk, po wykrojenie i sklejenie gotowego opakowania, a więc wszystkie trzy fazy powstawania produktu poligraficznego: prepress, press i postpress. To doskonałe uzupełnienie kursu teoretycznego prowadzonego w szkole.

Facebook