Aktualność z Luty 28, 2020

Koncert charytatywny „Gramy dla Stasia”

By |2020-02-28T21:29:26+00:00Luty 28th, 2020|Aktualności 2019/2020, Zabezpieczenie|0 Comments

Zagraliśmy dla Stasia

21 lutego 2020 roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie odbył się koncert charytatywny „Gramy dla Stasia”.

Koncert zorganizowano dla chorego na nowotwór Stanisława Maćkowskiego, który jest uczniem III klasy w naszej szkole. Kilka lat temu u Stasia zdiagnozowano  nowotwór złośliwy prawej nerki. Po intensywnym leczeniu wydawało się, że wygrał walkę z chorobą. Niestety rok temu rak wrócił. Stasiu przeszedł operację usunięcia fragmentu kości miednicy, wszczepiono mu endoprotezę. Obecnie wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Leki, opatrunki, cykle rehabilitacji czy nawet transport to tylko część wydatków, które ponosi jego rodzina. Trzeba również zakupić dodatkowe sprzęty oraz przystosować pomieszczenia w domu Stasia do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Na pomysł, by zorganizować koncert dla Stasia, i tym samym zebrać potrzebne na usamodzielnienie się i rehabilitację fundusze, wpadł pan Adam Konieczny, jego wychowawca. Do udziału w projekcie zaprosił zespoły w których sam gra, a które Stasiu dobrze zna: szkolny zespół Tabor.e.t, Neseser, Projekt Manię, Skrzynkę Ryżu, Time Machine Projekt oraz Joannę Dudkowską Band feat. Chuc Frazier.

Oprócz czterogodzinnego grania, podczas koncertu zorganizowano kawiarenkę z kawą i ciastem, loterię fantową oraz wystawę obrazów uczniów „Złota natura”. Tuż przed występem Joanny Dudkowskiej, gwiazdy wieczoru, wśród posiadaczy wejściówek rozlosowano atrakcyjne nagrody, m.in.: ekspres do kawy i zegarek.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, pracowników oraz uczniów ZSET udało się zorganizować wydarzenie, w którym udział wzięło ok. 500 osób. O sukcesie imprezy niech świadczy fakt, że w dzień koncertu nie można było już dostać na niego wejściówek. Podczas imprezy zebrano kwotę 24 891,95 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i tym samym wsparli Stasia. Atmosfera podczas koncertu i ogrom dobra, które tego dnia przekazaliśmy Stasiowi i sobie nawzajem pozostanie z nami na długo. Razem możemy naprawdę wiele!

By pomóc Stachowi, szkoła zainicjowała również inne działania. Nauczyciel ZSET, pan Marcin Triebs, na portalu pomagam.pl uruchomił zbiórkę pieniędzy, której limit ustalono do kwoty 30 000, zł, na Facebooku ciągle działa grupa „Licytujemy dla Stacha”, gdzie można licytować przedmioty i usługi lub samemu wystawić coś na licytację. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki zasilą konto Stasia.

Facebook