W grudniu 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami poznawali zabytki stolicy Niemiec i doskonalili swoje umiejętności językowe.
Nie pierwszy raz nauczycielka j. niemieckiego pani Liwia Lurc-Pawłot zorganizowała wycieczkę szkolną do Berlina. 44 uczniów wraz z pozostałymi opiekunami, Marią Osięgłowską, Joanną Lajszner i Jakubem Skorupińskim, mieli okazję poznać bliżej znaną z opowieści historycznych stolicę Niemiec wraz z jej zabytkami, takimi jak: Reichstag (budynek parlamentu), Bramę Brandenburską, ulicę Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta, Pomnik Holokaustu, Pomnik Pojednania, szczątki Muru Berlińskiego, Kolumnę Zwycięstwa czy Czerwony Ratusz. Podczas pobytu na Jarmarku Bożonarodzeniowym przy Alexanderplatz była okazja zrobienia zakupów świątecznych i sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Techniki, które niektórzy z pewnością zapamiętają szczególnie. Podróż umilała swoimi opowieściami i ciekawostkami przewodniczka, pani Małgosia Świętek z Zielonej Góry. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym wieczorem dotarliśmy szczęśliwie do domu.