9 grudnia 2016 roku odbył się finał V edycji Szkolnego Turnieju  „ Kolej na wiedzę” na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Mistrzem obecnej edycji został  Daniel Matuszewski  z klasy III TET. Drugie miejsce wywalczył Mateusz Śląski z klasy I TET, wyprzedzając Remigiusza Mikołajewicza z klasy I TI2.

Celem konkursu jest wzbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami matematyczno- przyrodniczymi, zwrócenie uwagi na zastosowania omawianych w szkole treści w życiu codziennym oraz mobilizowanie do zdrowej rywalizacji.

Pozostali finaliści to:

Patryk Łuczak I TI2 , Daniel Przybyła II TET, Kacper Malcer II TET, Adrian Sworowski II TI2 , Patryk Jakubiak III TI1.

Rywalizacji wiedzy towarzyszył konkurs na projekt graficzny plakatu firmującego turniej, a zarazem promującego odkrycia w dziedzinach nauk przyrodniczych uhonorowane w bieżącym roku Nagrodą Nobla.

Autorem zwycięskiego plakatu został Wojciech Mizgalski z klasy II TI1. Zostały także wyróżnione prace wykonane przez: Zuzannę Paradowską (III TI1), Mikołaja  Plackowskiego (II TI1) oraz  Mateusza  Małyszka  (II TI2).

Nagrodę za dopingowanie zawodnikom otrzymała klasa I TET.

Gratulujemy wszystkim finalistom