Aktualność z Listopad 20, 2019

Klasa II TET na wycieczce zawodowej

By |2019-11-20T18:18:30+00:00Listopad 20th, 2019|Aktualności 2019/2020, Zabezpieczenie|0 Comments

19 listopada 2019 r. klasa II TET uczestniczyła w wycieczce zawodowej zorganizowanej we współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Uczniowie odwiedzili zakłady VMI Poland sp. z o.o. znajdujące się w Lesznie. VMI Poland należy do holenderskiej grupy VMI, a ta z kolei do olbrzymiego koncernu TKH, który ma przedsiębiorstwa na wszystkich kontynentach.

Zakład w Lesznie specjalizuje się w produkcji podzespołów do złożonych maszyn, w tym służących do produkcji opon. Wśród klientów VMI są takie firmy, jak Michelin, Bridgestone, Goodyear czy Pirelli.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić nowoczesne hale produkcyjne, zapoznać się z najnowszymi technologiami i narzędziami. Poznali również warunki i organizację pracy w nowoczesnym zakładzie pracy, w tym system dokształcania załogi. Ponieważ leszczyński oddział VMI ciągle zwiększa ofertę produkcyjną, wycieczka dostarczyła wiedzy o możliwości zatrudnienia po skończeniu szkoły.

Facebook