Aktualność z Czerwiec 18, 2017

I TOR na wycieczce w firmie Werner Kenkel

By |2017-06-18T10:27:05+00:00Czerwiec 18th, 2017|2017r., Aktualności 2016/2017, Czerwiec|0 Comments

8 czerwca 2017 r. klasa I TOR zwiedzała firmę Werner Kenkel w Krzycku Wielki. To już tradycja dla uczniów technikum organizacji reklamy ZSET.

Wśród wielu przedsięwzięć podejmowanych przez przedsiębiorstwa sektora poligrafii i reklamy współpracujące ze szkołą, znalazła się wycieczka do największej i najnowocześniejszej firmy tego sektora w subregionie leszczyńskim – zakładów flekrograficznego i offsetowego Werner Kenkel w Krzycku Wielkim. Na wycieczkę zabrałem kolejną pierwszą klasę techników organizacji reklamy wraz z wychowawczynią, Panią Agnieszką Borą. Uczniowie zapoznawali się z technologiami produkcji tektury falistej, druku w zakładzie fleksograficznym i offsetowym, produkcji opakowań, projektowaniem kartonów oraz pracą studia graficznego. Będą się o tych technologiach uczyć w jednym z modułów zawodowych (M3.J2 – przygotowanie środków reklamowych) i wówczas obserwacje poczynione podczas wycieczki staną się praktycznym odniesieniem do poznawanej wiedzy.

Historię firmy przekazała Pani Prezes Halina Florek, po czym Pan Łukasz Nędza opowiedział o technologii i rynkach zbytu. Pod opieką Pana Łukasza Nędzy, Pana Adama Rosika i Pani Natalii Jagodzik zwiedziliśmy obydwa zakłady w Krzycku. Na koniec zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i zabawę-quiz z nagrodami na temat świeżo pozyskanej wiedzy. W tej części przyłączyła się jeszcze do nas Pani Ela Malicka, zajmuje się w firmie rozwojem kadr. Jest więc osobą, której powierzono kontakty z naszą szkołą.

Poznaliśmy nowoczesną technologię i wielu życzliwych ludzi, a być może dla niektórych uczniów także perspektywę przyszłej pracy.

Dziękujemy za wszystko!

Cezary Główka – koordynator Klastra Poligraficzno-Reklamowego w Lesznie

i nauczyciel w ZSET

Facebook