16 lutego 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się uroczysta gala podsumowująca ósmą edycję konkursu „Pomysł na biznes”, zorganizowanego przez Leszczyńskie Centrum Biznesu. Okazała się ona szczęśliwa dla naszej szkoły, bo aż dwóch uczniów zostało laureatami konkursu  w kategorii teoretycznej.

I nagrodę otrzymał   Krystian Zakrzewski z klasy II TOR (za pomysł na lokal serwujący kuchnię japońską, karaoke, imprezy okolicznościowe nawiązujące do kultury azjatyckiej), a nagrodę specjalną otrzymał Tomasz Robaszewski z klasy I TI 1 (za bezzałogowe statki latające – drony, które mają służyć klientom instytucjonalnym). To wielki sukces, bowiem w kategorii teoretycznej zgłoszono 124 pomysły. Laureaci  otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu.

Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia w przyszłym biznesie i zachęcamy  do udziału w następnej edycji „Pomysłu na biznes”.

Opiekunem grupy uczniów biorących udział w konkursie była pani Jolanta Szumna, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.