8 grudnia 2017 roku odbył się finał VI edycji Szkolnego Turnieju „Kolej na wiedzę”.

Tytuł Mistrza Turnieju wywalczył  Konrad Plitt z klasy I TI 1, II miejsce zajął Martin Micek (I TI 1),  a III miejsce – Konrad Płóciennik (II TET).

Pozostali finaliści to: Mikołaj Tutucki (I TI 1), Tomasz Robaszewski oraz Karol Maj (II TI 1), Konrad Wielebski (III TET), Szymon Ratajczak (III TI 2) i Daniel Ludwiczak (III TI 1).

Najskuteczniejszym dopingowaniem wykazała się klasa I TOR.

Zmaganiom towarzyszył konkurs na plakat firmujący turniej, a zarazem odkrycia w dziedzinach nauk przyrodniczych uhonorowane Nagrodą Nobla. Jako najlepsze nagrodzone zostały prace Zuzanny Paradowskiej (IV TI 1) oraz Krystyny Wojciechowskiej (I TOR).

Przyznano także wyróżnienia I stopnia: Patrycji Pierschalskiej i  Natalii Plackowskiej (I TOR) oraz wyróżnienia II stopnia: Wiktorii Szczepaniak, Jarosławowi Kurtowi (I TOR) i Dawidowi Ambrożowi (IV TI 1).

Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zabawę, a wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy zdobytych nagród!