Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września. Świętujemy ten dzień  aby zachęcić wszystkich, młodszych i starszych, do nauki języków.  Tegoroczny dzień był także okazją do zapoznania młodzieży z olbrzymią różnorodnością kultur i tradycji w Europie.

 

Jak co roku, uczniowie wykazali się talentem i pomysłowością.  Do zaprezentowania mieli 16 państw europejskich. Mnogość pomysłów, przygotowanych dekoracji, zaprezentowanych potraw i  prezentacji wprawiła komisję w zdumienie. Podróż przez Europę rozpoczęliśmy we Francji, następnie odwiedziliśmy Irlandię, Węgry, Szwecję, Czechy, Niemcy, Bułgarię. Stamtąd powędrowaliśmy do Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Austrii,  Portugalii, Chorwacji, Holandii, Polski, by podróż zakończyć w słonecznej Grecji. Było wesoło, było kolorowo, było pysznie. Wszyscy świetnie się bawili, a do zabawy dodatkowo zachęcało, zorganizowane  w tym roku po raz pierwszy, karaoke. Tu uczniowie dali się ponieść wyobraźni i zarażali swoim dobrym humorem. Niewątpliwie,  w śpiewaniu prym wiodła klasa III TI1, ale pozostałe klasy dzielnie stawały w szranki.

Wszystkim pięknie dziękujemy, wychowawcom za przydzielenie zadań i zachęcenie do zabawy, a młodzieży za barwne pomysły i niezapomniane chwile. Widzimy się za rok!!!