25 marca 2017 roku otworem stały drzwi naszej szkoły dla gimnazjalistów i ich rodziców. Mogli oni dokładnie poznać ofertę edukacyjną, zwiedzić szkolne sale, porozmawiać z nauczycielami i dyrekcją oraz zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych. Jeszcze liczniej niż w ubiegłym roku odwiedzili nas absolwenci. To dowód, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni.

Gimnazjaliści i ich opiekunowie pod czujnym okiem naszych uczniów, z pasją przedstawiających kierunki, w których się kształcą, zwiedzali pracownie lekcyjne, gdzie prezentowana była oferta szkoły. Mogli dowiedzieć się, dlaczego warto czytać książki i być przedsiębiorczym, czym jest ECDL, poznać zasadę działania wielu urządzeń pomiarowych, rozwiązać quiz o szkole, zmierzyć się ze specjalnie przygotowanymi zagadkami matematycznymi i z klockami Jenga w rozmiarze 2XL, zobaczyć szkołę w 3D. Cała szkoła została udekorowana pracami uczniów z technikum organizacji reklamy. Można było dowiedzieć się, jak działa ploter i drukarka 3D oraz jak, dzięki odpowiedniemu systemowi, szybko o pożarze dowiaduje się straż pożarna. Swoje umiejętności zaprezentował również szkolny zespół muzyczny. Przed budynkiem odbywał się pokaz sterowania dronem. Wielkie emocje wzbudził kolejowy wagon cafeREGIO serwujący słodki poczęstunek. Było to możliwe dzięki uprzejmości Przewozów Regionalnych oraz torom kolejowym sąsiadującym ze szkolnym budynkiem. Takich możliwości nie ma żadna szkoła. To była prawdziwa integracja kandydatów, nauczycieli, absolwentów i pracodawców.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego dnia i gościli w progach ZSET: gimnazjalistom, ich rodzicom i opiekunom, współpracującym firmom i absolwentom. Kto nie był, niech żałuje.