25 marca 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszych progach kandydatów do klas I.  Była to okazja nie tylko do zaprezentowania oferowanych przez nasz kierunków kształcenia, ale przede wszystkim wszelkich pasji i zainteresowań uczniów ZSET.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z efektem działań Klubu Młodego Technika i Koła robotyki. W Laboratorium ECDL można było zdobyć informacje na temat zakresu tego kursu i jego znaczenia na rynku pracy.  Dla uzdolnionych artystycznie atrakcją z pewnością były prace z zakresu rysunku i grafiki uczniów TOR, a także carvingu, który przyciągał estetyką wykonania i bogactwem kolorów . Na miłośników fotografii czekał z nowinkami KLUB –FOTO, który w tym dniu rozpoczął swoją działalność w nowym pomieszczeniu. Kreatywnością chwalili się także uczniowie klas III i IV, którzy prezentowali projekty wypracowane w ramach praktyk zawodowych. O stały dopływ prądu zatroszczyła się  firma FOGO, która na co dzień jest producentem agregatów prądotwórczych i  zawodowym partnerem szkoły. Ciąg matematycznych wrażeń czekał na wszystkich odwiedzających salę 25, w których królowała kostka Rubika, klocki Jenga i inne logiczne wyzwania. W ruch poszedł ploter i drukarka 3D, które na pełnych obrotach produkowały gadżety dla naszych gości. Elektronicy jak zawsze tryskali energią – tą naturalną,  własną i tą z sieci, prezentując swoją pracownię wraz z całym jej bogactwem. Kroku nie ustępowali im teleinformatycy, którzy chwalili się nowo nabytymi zabawkami. Dzielnie ich w działaniach wspierali pierwsi absolwenci tego kierunku, którzy na hasło drzwi otwarte stawili się w licznym gronie. Dla tych, którzy chcieli nieco ochłonąć od nadmiaru wrażeń  mieliśmy przygotowany TABORET, czyli muzyczną ucztę szkolnego zespołu.  To dla ducha, a dla ciała oferta była nie mniej atrakcyjna  – „ ZSET -najlepsze babki i ciacha” – czyli zaproszenie do kawiarenki. Katedra wychowania fizycznego rozegrała mecz nauczyciele kontra uczniowie, a emocjami mu towarzyszącymi można by obdzielić kilka spotkań ligowych. Nie była to jedyna forma rywalizacji – w kilku salach nasi goście mogli spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkursach – nagrodą był IMMUNITET UCZNIOWSKI, który gwarantuje pierwszoklasiście nietykalność intelektualną przez cały wrzesień 2018.

Bardzo dziękujemy naszym sąsiadom, czyli Przewozom Regionalnym POLREGIO, które nie tylko podstawiły swój pociąg posiadający bar, ale i spełniający najwyższe techniczne standardy. To partner, który już dziś najlepszym uczniom gwarantuje zatrudnienie w swojej firmie. Wszyscy goście mogli poczęstować się przygotowanym przez spółkę kolejową cateringiem.

Mury naszej szkoły odwiedziło 218 osób, co stanowi rekord w podejmowanych działaniach promocyjnych. Jest to z pewnością sukces całej szkolnej społeczności, która z dużym zaangażowaniem dzieliła się wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością i dobrą energią płynącą z Kolejówki.

W imieniu organizatorów wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii – przeżyjmy to jeszcze raz.