Aktualność z Wrzesień 27, 2018

Aktywne Obywatelskie Leszno

By |2018-09-27T16:54:08+00:00Wrzesień 27th, 2018|2018r., Aktualności 2018/2019, Wrzesień|0 Comments

15 września 2018 roku po raz czwarty odbył się festyn w ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno.  Nasza szkoła wzięła w nim udział obok ponad 200 innych wystawców.

Panowała rodzinna, gwarna atmosfera. Chociaż nasze stanowisko mieściło się w sektorze szkół, młodzi odwiedzający byli nastawieni przede wszystkim na zabawę. Dzięki naszym uczniom  – opiekunom stoiska, dzieci mogły uruchomić robota z Klubu Młodego Technika, ale  najpierw musiały odgadnąć, jak to zrobić. Wielu zwiedzających nie mogło przejść obojętnie obok dużych klocków Jenga , które wykorzystywano także do ustawiania długiego domina. Szkolne artystki malowały chętnym i odważnym dzieciom twarze, a dzieci mogły kolorować  rysunki pociągów lub składać motyle z origami. Była również możliwość złożenia kartonowych modeli miniaturowych pociągów, na miejscu lub po zabraniu w domu.

Niektórzy zwiedzający z sentymentem opowiadali o tym, że są absolwentami naszej szkoły i prosili o te modele na pamiątkę niezapomnianych wspomnień z lat spędzonych w murach naszej placówki.

Impreza trwała kilka godzin. Dopisała pogoda i zwiedzający. Cieszymy się, że tam byliśmy.

Facebook