W sobotę 9 czerwca 2018 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Leszczyńskim Pikniku Naukowym w Inkubatorze Przedsiębiorczości. W namiotach stanęły dwa nasze stoiska, w jednym roboty i makieta inteligentnego domu, w drugim kartonowe klocki, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości firmy Werner – Kenkel w Krzycku Wielkim.

Licznie przybyli zwiedzający mogli sprawdzić, za pomocą  specjalnej aplikacji, jak działa inteligentny dom. Robot humanoidalny aktywował się za pomocą trzykrotnego klaśnięcia w ręce, co również chętnie czynili młodzi goście. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzał mały robot wydrukowany za pomocą drukarki 3D,  bo świetnie tańczył i przypominał dzieciom robota Wall-E.

Bardzo ciekawą atrakcją okazały się kartonowe klocki, które rozłożyliśmy w drugim namiocie. Z kartonów najpierw składano trójwymiarowe elementy, a następnie różne budowle. Dzieci, z pomocą rodziców oraz naszych uczniów, zbudowały piękną i dużą lokomotywę, którą mogły też pomalować. Inni zbudowali domek dróżnika, a jeszcze inni przerobili ten obiekt na swoją bazę. Z klocków powstały też trony i okazałe krzesła, na których można było usiąść. Pomysłów nie brakowało przez długie godziny. Piknik był bardzo udany, dopisali zwiedzający i piękna pogoda.