Aktualność z Grudzień 10, 2018

Kolej na wiedzę po raz siódmy

By |2019-02-04T18:00:59+00:00Grudzień 10th, 2018|2018r., Aktualności 2018/2019, Grudzień, Zabezpieczenie|0 Comments

10 grudnia 2018 r. odbył się finał VII edycji Szkolnego Turnieju „ KOLEJ NA WIEDZĘ” na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Tytuł mistrzowski po raz drugi wywalczył Konrad Plitt (II TI1), drugie miejsce zajął Mikołaj Tutucki (II TI 1), a trzecie Kajetan Grabara (I TI1).
Konkurs składał się z eliminacji, w których brali udział wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Do finału zakwalifikowało się czterech uczniów z klas pierwszych oraz po trzech z klas drugich i trzecich.
Do finału, oprócz nagrodzonych, zakwalifikowały się także następujące osoby: Bartosz Borowczak (I TET), Kacper Glapiak (I TI3), Dawid Kostka (I TI2), Kamil Wolański (II TI2), Tomasz Robaszewski (III TI1), Radosław Jurdeczka (III TI1), Dawid Wachowiak (III TI1).
Nagrodę za najlepszy doping otrzymała klasa I TI1.
Celem tej części rywalizacji jest rozwijanie zainteresowania młodzieży naukami przyrodniczymi oraz zwrócenie uwagi na zastosowania poznawanych treści w życiu codziennym.
Zmaganiom towarzyszył konkurs na plakat firmujący turniej oraz promujący odkrycia w dziedzinach nauk przyrodniczych, uhonorowane w danym roku Nagrodą Nobla.
Autorzy zwycięskich plakatów to:
Krystyna Wojciechowska (II TOR) w kategorii plastycznej oraz Mateusz Gruszkiewicz (II TI2) w kategorii komputerowej. Została także wyróżniona praca plastyczna wykonana przez Zuzannę Hyżyk (I TOR1).
Gratulujemy wszystkim finalistom i cieszymy się, że konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem szkolnej społeczności.

Facebook