Aktualność z Maj 28, 2018

IV edycja DNIA PRZEDSIĘBIORCY

By |2018-05-28T15:28:13+00:00Maj 28th, 2018|2018r., Aktualności 2017/2018, Maj|0 Comments

18 maja 2018 roku po raz czwarty został przeprowadzony w naszej szkole Dzień Przedsiębiorcy. W projekcie wzięło udział 106 uczniów z 5 klas. Ideą organizowania tego przedsięwzięcia jest przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy oraz włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację.

Przedsiębiorcy, którzy przeprowadzili na terenie swoich firm spotkania zawodoznawcze, często połączone z wykładami i warsztatami dla młodzieży, to:

  • C & C Technology Development Center w Lesznie (dla klasy I TI 1 i I TI 2),
  • Firma ALVO w Śmiglu (dla klasy I TTI)
  • Panorama Spółka z o.o. w Lesznie (dla klasy II TOR),
  • Radio Elka Leszno (dla klasy II TOR),
  • Telewizja Leszno (dla klasy II TOR)(zobacz tutaj),
  • Werner Kenkel w Krzycku Wielkim (dla klasy I TOR).

Poprzez udział w Dniu Przedsiębiorcy uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o przyszłym zawodzie i miejscu pracy. Pozyskali również informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania wybranego zawodu, doświadczyli związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznali się z organizacją oraz zarządzaniem firmą.

Cel udziału w IV edycji Dnia Przedsiębiorcy został osiągnięty. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i przedsiębiorcy, pozytywnie wypowiadają się na temat spotkań w firmach. Przedsiębiorcy twierdzą, że to nowatorska płaszczyzna przekazywania wiedzy i deklarują współpracę ze szkołą.

Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy poświecili swój cenny czas, zechcieli się podzielić wiedzą i doświadczeniem, stworzyli przyjazną atmosferę oraz zaangażowali swoich pracowników.

Facebook